پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
EnglishRUS
شرکت هامون نایزه تولید کننده لوله های چدن نشکن با جدیدترین فناوری روز دنیا ***طراحی لوله های R.J.Pipe و Q.R.Pipe برای استفاده در مناطق زلزله خیز *** با استفاده از فناوری ساخت لوله های چدن نشکن با ضخامت کم (L.Pipe) در هامون نایزه ، هزینه استفاده از لوله های چدن نشکن کاهش یافت
صفحه اصلی > خدمات مهندسی فروش > فرایند تولید در هنیکو 
فرایند تولید در هنیکو

 

شرکت هامون نایزه تولید کننده لوله های چدن نشکن به روش ریخته گری گریز از مرکز (Centrifugal casting) می باشد. این روش یکی از متداولترین فرایند های تولید لوله چدنی در جهان بوده که در سال 1920 توسط یک مهندس برزیلی به نام Dimitri De Lavaud جهت تولید لوله های چدنی تحت فشار، ابداع گردید.

در این فرایند جریان مذاب از طریق بارریز و ناودانی به درون قالب لوله که دارای سرعت بالای گردش محوری بوده، ریخته شده و مذاب شکل لوله را به خود گرفته و به دلیل وجود جریان آب خنک کننده در اطراف قالب سریعاً منجمد شده و سپس لوله ریخته گری شده از قالب خارج می گردد.

 
روش ریخته گری گریز از مرکز آبگرد موسوم به دلاوود عملیات حرارتی آنیلینگ جهت تبدیل ساختار چدن تبریدی به ساختار چدن نشکن
   

جهت افزایش خواص مکانیکی از جمله ازدیاد طول نسبی، چقرمگی و کاهش سختی، لوله ای که از قالب بیرون آمده به سمت کوره عملیات حرارتی (آنیلینگ) هدایت شده تا در این کوره تحت سیکل حرارتی تعریف شده ای، قرار گیرد. این عملیات باعث کاهش تنشهای داخلی لوله و افزایش قابلیت ماشین کاری و برشکاری آن می گردد.

در ادامه عملیات تکمیل کاری روی محصول شامل اعمال انواع پوشش های داخلی مانند سیمان و پوشش های خارجی مانند فلز روی و رنگ بیتومن قرار گرفته و لوله چدن نشکن طبق الزامات استاندارد ISO 2531 تولید می گردد.

فرایند تولید لوله چدن نشکن به روش ریخته گری گریز از مرکز در هامون نایزه
چرا لوله چدن نشکن
لوله از جنس چدن نشکن بهترین انتخاب برای انتقال آب
انتقال آب با لوله چدن نشکن بهترین راه
تولید لوله سایز کوچک
هنیکو تولید کننده برتر لوله چدن نشکن سایز پایین
هامون نایزه تولید کننده برتر لوله با قطر کوچک
معرفی محصول در راه
لوله مقاوم به زلزله بدون پیچ و مهره R.J.Pipe محصول در راه هامون نایزه
لوله مقاوم به زلزله بدون پیچ و مهره
دریافت کاتالوگ
کاتالوگ محصولات هامون نایزه
دریافت کاتالوگ محصولات هامون نایزه
 |   |   | 

    ISO2531      
All Rights Reserved by HANYCO