پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
EnglishRUS
شرکت هامون نایزه تولید کننده لوله های چدن نشکن با جدیدترین فناوری روز دنیا ***طراحی لوله های R.J.Pipe و Q.R.Pipe برای استفاده در مناطق زلزله خیز *** با استفاده از فناوری ساخت لوله های چدن نشکن با ضخامت کم (L.Pipe) در هامون نایزه ، هزینه استفاده از لوله های چدن نشکن کاهش یافت
صفحه اصلی > اخبار، نمایشگاه ها وسمینارها > مقالات وگزارشات > بازدید از کوبوتا و کوریموتو ژاپن 
بازدید از کوبوتا و کوریموتو ژاپن

بازدید از کارخانه های Kubotaوkurimoto ژاپن

بازدید مدیران ارشد شرکت هامون نایزه از صنایع بزرگ تولید کننده لوله چدن نشکن کشور ژاپن

 

ژاپن با وجود كمبود منابع طبيعي سومين اقتصاد بزرگ صنعتي جهان میباشد و موفقيت اقتصادي آن بر اساس صنايع توليدي است. سابقه تولید لوله های چدنی در کشور ژاپن به قرن نوزدهم باز میگردد، بطوریکه قدیمی ترین لوله چدنی خارج شده از زمین به سال 1898 میلادی باز میگردد. کوبوتا و کوریموتو دو شرکت اصلی تولید لوله های چدنی نشکن در کشور ژاپن میباشند که بترتیب در سالهای1893  و 1940 میلادی تاسیس گردیدند. آمارهای موجود در سازمانهای آب و فاضلاب نشان میدهد که برای انتقال و توزیع آب، لوله های چدنی مناسبترین و تنها لوله مورد استفاده در این کشور است. بطوریکه در حال حاضر در شبکه انتقال و توزیع آب این کشور بیش از 600 هزار کیلومتر لوله چدنی بکار رفته که لوله های چدن نشکن بخش عمده ای از این شبکه را بخود اختصاص داده است.


در همین راستا شرکت هامون نایزه به منظور ارتقا توان فنی و مهندسی خود، بهبود نگرش مدیران و همکاری های اقتصادی برنامه بازدیدی از صنایع لوله سازی کشور ژاپن را با همراهی شرکت لوله و ماشین سازی ایران در خرداد ماه 1393 تدارک و برگزار نمود. مدیران ارشد شرکت هامون نایزه شامل مدیرعامل و مدیران کارخانه، تولید، فنی، تحقیقات و نوآوری اعضای حاضر از طرف شرکت هامون نایزه در این بازدید بودند. در این سفر، آقای دکتر نعمت حسنی، استاد دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی و متخصص در زمینه زلزله، شریانهای حیاتی، مدیریت ریسک و بحران و پروفسور شیرو تاکادا استاد زلزله دانشگاه کوبه ژاپن گروه اعزامی را همراهی میکردند.


در این سفر از شرکت آب و فاضلاب شهر کوبه، سیستمهای نوین انتقال و توزیع آب بهداشتی و اضطراری شهر، دستاوردهای ایشان از زلزله سال 1995 کوبه در ضدزلزله سازی خطوط آبرسانی و در نظرگرفتن امکانات آب اضطراری بررسی و بازدید بعمل آمد. کارخانه های کوبوتا (Kubota) و کوریموتو (Kurimoto) تنها تولیدکنندگان لوله های چدن نشکن در کشور ژاپن و از سردمداران کیفیت و نوآوری در محصولات چدنی نشکن و خصوصا لوله در جهان میباشند. طبق هماهنگی های بعمل آمده، مدیران ارشد هامون نایزه موفق شدند از سیر تغییر و تکامل طراحی و تولید لوله های چدن نشکن مقاوم در برابر رانش در این شرکتها، محصولات نوین آنها در این زمینه، خط تولید و انبار محصولات این شرکتها بازدید به عمل آورده و با بررسی و مقایسه تجربیات و پیشرفت ایشان، ایده های نوینی درباره محصول جدید شرکت هامون نایزه که لوله مقاوم در برابر رانش با نام تجاری R.J Ductile Iron Pipe پیدا کنند. همچنین انواع پوششهای بیرونی مقاوم به خوردگی، لاینینگ های داخلی، نحوه انبارش و بسته بندی بررسی گردید. سیستمهای کیفیت و نوآوری از جمله موضوعات اصلی مورد بررسی تیم اعزامی بود و در این رابطه از پیاده سازی سیستمهای مدیریت کیفیت، ساماندهی، مدیریت ایمنی و زیست محیطی، مدیریت ارتباطات مشتری (CRM) که شرکتهای ژاپنی پیشتازان این عرصه میباشند، بررسی و الگوبرداری انجام گرفت. در خط تولید این شرکتها از روشهای نوین تولید و کنترل کیفیت محصول، ابزارهای اطمینان بخشی از صحت اندازه گیری ها، روشهای بهره ورسازی فرآیند و روشهای ایمن و پاکیزه سازی ایستگاهای کاری از نظر ارگونومی، ایمنی و زیست محیطی بازدید و بررسی بعمل آمد.

 

رضایت مشتری
رضایت هنیکو در گرو، رساندن آب گوارا به دستان شما است!
آب گوارا نوش جانتان! رضایت خاطر ما نیز در این است!
شکایت مشتری
در مورد هامون نایزه شما بگویید!
"حق با مشتری است"، شعار یا واقعیت؟!
سوال از محصولات ما
هامون نایزه (هنیکو) تولید کننده لوله های چدن نشکن
درباره محصولات ما سوال دارید؟
 |   |   | 

    ISO2531      
All Rights Reserved by HANYCO